املاكيا املاكيا .

املاكيا

يك غرفه چه ويژگي هايي بايد داشته باشد

به ورودي و خروجي پاركينگها توجه كنيد كه در زمستان به انگيزه يخ زدگي موجب سرخوردن ماشين شما سر پشه دره حين بالا نيرو گرفتن يا پايين روفتن نشود. سعي كنيد خانههايي با بيش از چهار طبقه بدون آسانسور را براي خريد گزينش نكنيد چون حتي درصورتي كه در طبقات پايين باشيد و يا بتوانيد بالا و پايين رفتن روزمره را شكن كنيد، ميهمانهاي شما و همسايگان محترمتان چنين تحملي را ندارند و حتي شما هم شكيبايي سر و صداي آنها را نخواهيد داشت.توجه به طراحي نقشههاي معماري و كمك گرفتن از مشاوران و متخصصين اين طول موج هر يك از بلندگوهاي سيستم صوتيتصويري لازم است.توجه به قسم كاربري در جوهر سند يا مبايعه جريده داشته باشيد.طراحي اطلس معماري به هدف حصول اطمينان از ارتباطات صحيح بين اجزاي خودي هر مفرد از بلوك ساختماني، بر شالوده اينكه ساختمان مسكوني يا اداري يا تجاري باشد مهم است.حصول اطمينان از عدم اتلاف انرژي در ساختمان زيرا اتلاف انرژي به مرور زمان براي شما هزينههاي زيادي خواهد داشت. از ضد صوت بودن يا راههاي كاهش ورود صدا به داخل ساختمان اطمينان حاصل كنيد.بازديد ملك يا ساختمان مورد نظر در چندين نوبت شبانه روز براي اطمينان از ديد، نوردهي و عوامل محيطي ديگر مهم است.
توجه به كيفيت ضروريترين مايع زندگي يعني آب مصرفي و آشاميدني منطقه داشته باشيد. توجه به فشار برق و ميزان كيفيت روشنايي، سيم كشي ها و مانند اينها داشته باشيد.
اگر قرار باشد فضايي بيشتر از بقيه نورگيرتر باشد بهتر است اين فضا اتاق خوابها و نشمين باشند. چون بيشتر ساعت عمرمان را در طول شبانه روز در اين منطقه از منزل ميگذرانيم و در مورد نور آشپزخانه هم دقت كنيم. بهتر است پنجرهاي از خانه يا حداقل نورگير ساختمان در آشپزخانه وجود داشته باشد.
به جنس كفپوشها دقت كنيد.كابينتهايmdf در مقايسه با ساير انواع كابينتها دوامي بيشتر همراه با زيبايي كافي دارند و ميتوانيد در آشپزخانههاي مدرن آنها را ببينيد. مراقب باشيد كه تعداد كابينتها و قرار گيري آنها مناسب باشد.

به جنس پوشش ديوارها نيز توجه كنيد. اگر رنگ استفاده شده، قابل شستشو باشد تا چند سال از رنگ آميزي و دردسرهاي آن در امان هستيد.لولههاي فاضلاب و آب بهتر است از جنس چدن و يا لوله پوليكاي فشار قوي انتخاب شده باشد تا احتمال صدمه به آنها كمتر باشد. وجود بالكن يكي از چيزهايي است كه ابتدا چندان مهم تلقي نميشود اما به تدريج به اهميت آن پي ميبريد. فوايد و موارد استفاده بالكن بسيار است از خشك كردن لباسها گرفته، تا گذاشتن دبههاي ترشي و همين طور نشستن و چاي خوردن. انباري هم يكي از ضروريات يك خانه مسكوني مطلوب است.توجه به فشار گاز و كيفيت و چگونگي لوله كشي گاز در داخل ساختمان.وجه به كيفيت وچگونگي لوله كشي آب در داخل ساختمان.
حصول اطمينان از نبود آلودگي صوتي و جلوگيري از انتقال صدا از بيرون به داخل ساختمان واز واحدي به واحد ديگر در ساختمان.

رعايت اصولي كه موجب تأمين بهداشت و رفاه وآسايش ساكنان ساختمان ميشود مانند طراحي درست پلان، پنجرهها، نورگيرها و...تحقيقات محلي براي اطمينان از امنيت و رفتارهاي محيطي افراد محله. حصول اطمينان از رعايت نكات ايمني در انشعابات و تاسيسات برق، گاز و آب ساختمان. توجه به موارد دفع زباله و شيوههاي دفع زباله مانند شوتينگ زباله در برجها.حصول اطمينان از رعايت نكات مربوط به حفظ محيط زيست و ممانعت از ايجاد آلودگيهاي زيست محيطي.

توجه به كيفيت و چگونگي نصب دربهاي ورودي، خروجي و داخلي.حصول اطمينان از طراحي درست و اجراي صحيح عايقكاريهاي رطوبتي.طراحي درست و اجراي صحيح عايقكاريهاي حرارتي، به منظور جلوگيري از تبادل حرارت. حصول اطمينان از ايمن بودن ساختمان در مقابل آتش سوزي. تعبيه وسايل اطفاي حريق، بسته به مورد از نصب كپسول تا لوله كشي اطفاي حريق.پيش بيني هشدار دهندههاي مورد نياز در ساختمان براي اعلام خطر به ساكنان در زمانهاي بروز خطر.

در شهرهاي بزرگ اغلب مجبوريم آپارتمانهاي واقع شده در ساختمانهاي چند واحدي و بلندمرتبه را براي سكونت انتخاب كنيم. در اين صورت ممكن است بين افراد مختلف خانواده در مورد اينكه كدام طبقه مناسبتر است، اختلاف نظر پيش آيد.اگر به سروصدا حساس هستيد و نميخواهيد به هيچ عنوان زمانهاي حياتي استراحت در منزل را از دست بدهيد بهتر است از خير طبقه همكف و اول بگذريد چون سروصداي خودروها در پاركينگ و نيز دود آنها، اين امكان را از شما خواهد گرفت.


سعي كنيد به طبقات بالاتر برويد كه مناظر زيباتري را نيز ميتوانيد از پنجرهها تماشا كنيد. وليك طبقات پسين نرويد چرا كه آنجا نيز مشكلات خاص خود را دارد. مشكلات مربوط به تبار بام، بيشترين خرابكاري را باب طبقه پسين به بار ميآورند. طبقات بالاتر يك مشكل ديگر هم دارند و آن اينكه امكان هزيمت اظطراري درب موقع زلزله و نار جهنم سوزي احتمالي، كمتر خواهد بود. به پاركينگها توجه كنيد. وضعيت پاركينگ بايد به نحوي باشد كه تمام خودرو طوري آرامش بگيرد كه مزاحم توقف خودروهاي همسايگان ديگر نباشد و مدخل وخروج به لمحه به سهولت امكان پذير باشد. مسلماً ولو در ورودي پاركينگ از نوع سزاوار كنترل از راه سير باشد، ايمنتر است. مايه فقط داخل راحتي نيرنگ ساز و بسته كردن درب نيست متاسفانه سرقت خودروها سر پشه دره هنگامي كه راننده به پروا بستن دروازه اندر پياده شده، مسئله تحكم شايعي است.


چگونه مسكن حجره اي زيبا بسازيم

پذيرايي قسمتي از مسكن حجره ست كه مهمانها سر پشه دره اون پذيرايي ميشن و از اونجا كه ما خانومهاي ايراني خيلي برامون مهمه كه مسكن حجره مان چه جلال اي براي بقيه داره، دكوراسيون خوب و مناسب اين سپهر بسيار آكنده اهميت هست.پذيرايي معمولا قسمتي از خونه ست كه به ورودي و تنورخانه نزديكتره و با سرا خواب و سرويس بهداشتي پيوند غير مستقيم داره. وجود تابش طبيعي ملازم اين فضاست و معمولا حداقل يك پنجره داره. باب خانه هاي كوچك اين ميدان آتمسفر معمولا با نشيمن يكي هست و تلوزيون هم دروازه اندر همينجا صبر داره.


زمينه در دكوراسيون داخلي و به خصوص دكوراسيون پذيرايي خيلي مهم هست.اينكه ما چه زمينه اي رو براي مبلمانمون انتخاب ميكنيم در بهتر جلوه كردن اونها خيلي موثره.ديوارها و كف در واقع زمينه تزيينات ما هستن. كه معمولا بايد رنگ متضادي از مبلمان داشته باشن. البته اين نكته رو هم در نظر بگيريم كه ديوار و كف به هيچ وجه نبايد همرنگ باشن. چراكه يكنواختي بيش از حدي ايجاد ميكنه كه خودش باعث كسلي ميشه.

تابلو ها هم ميتونن مكملهاي خوبي براي فضاي دكوراسيون پذيرايي ما باشن. بهتر اينه كه صبغه تابلو با يكي از مبلمان ها تناسب رنگي داشته باشه.اين وقاحت رويه هم باب نظر داشته باشيم كه تابلوها نبايد آخشيج اضافي دكوراسيون ما باشن، بلكه همونطور كه گفتم بايد مكمل باشن. يعني چنانچه تابلويي رخ از روي ديوار برداريم دريافتن خالي بي پروايي كردن جاش رو احساس كنيم، بلي اينكه با برداشتنش حس كنيم فضا سبكتر شده. صورت تابلو ها حتي مهمه. مسلماً انتخاب سعد اين صورت كاملا بستگي به صورت ديوارها داره.


نور هم به جلوه بيشتر دكوراسيون پذيرايي داخليمون كمك ميكنه. شدت نور در فضاهاي مختلف بايد متعادل باشه. نه اونقدر يكنواخت باشه كه احساس خواب آلودگي و كسلي و عدم پويايي بده و نه اونقدر سايه روشن ايجاد كنيم كه چشم خسته بشه. براي اين كار ميشه از چراغهاي پايه دار يا آباژور استفاده كرد. همچنين بهتره لامپها به صورت عريان نور دهي نكنن و نور كاملا مستقيم نباشه. چرا كه باعث خيرگي چشم ميشه.
برچسب: رهن و اجاره آپارتمان در تهران،
امتیاز:
بازدید:
+ نوشته شده: ۹ اسفند ۱۳۹۴ساعت: ۱۱:۱۳:۳۵ توسط:ميثم موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :